יישור שיניים – כמה זה עולה

אתם בוודאי שואלים את עצמכם, כמה יעלה לנו הטיפול האורתודונטי. והתשובה כצפוי היא לא פשוטה, שלא לומר מורכבת.
אקדים ואומר שכל מקרה לגופו ושאי אפשר לקבוע מחיר, בלי לראות את המטופל, לקבוע תוכנית טיפול וכדומה, ובכל זאת כדי שתדעו לפני מה אתם עומדים….

יישור שיניים רגיל – על בסיס סמכים (גשר, ברזלים וכו').
שיטת טיפול זו ליישור השיניים היא השיטה הותיקה ביותר, המקובלת ביותר והיא גם הזולה ביותר, בהשוואה לשיטות הטיפול האחרות. בשיטה זו מדביקים על השיניים קוביות ("סמכים") ,מחברים ביניהם בעזרת חוט אורתודנטי ומייצרים גשר בין השיניים. בשיטה זו מפעיל האורתודונט מנופים ולחצים עדינים ומדויקים מאוד, המזיזים ומסובבים את השיניים עד שהן מגיעות למנח השיניים הנכון.
יישור שיניים זה מאוד מקובל אצל ילדים ונוער. על אף המטרד האסתטי יישור השיניים נחשב נורמטיבי ובני נוער רבים מחייכים חיוכים גדולים ומלאים בקוביות מתכת, כך שהילד שלכם לא ירגיש שונה או חריג.  לאחרונה, עם האפשרות לבחור בסמכים בצבעים שונים,  נוצר טרנד אשר הופך את השיטה לפופולרית ואופנתית יותר בקרב נוער ומקובלת אף ביישור שיניים למבוגרים.

משך הטיפול הממוצע – 24 חודשים עלות ממוצעת – 15,000 שח.

יישור שיניים שקוף – על בסיס קשתיות שקופות.
בשיטה זו יישור השיניים נעשה באמצעות סדים בלתי נראים (שקופים) על מנת להזיז את השיניים למנח הנכון, ובלי שאף אחד ידע שאתם במהלך טיפול אורתודונטי. למעשה, בטיפול זה אנו מייצרים תוכנית טיפול ממוחשבת, מפורטת ומדויקת ועל בסיסה מייצרים, בטכנולוגיה מתקדמת ובמדפסות תלת מיימדיות, סדרה של קשתיות שקופות ובלתי נראות. קשתיות שקופות אלו, מוחלפות אחת לשבוע  עד עשרה ימים והם מזיזות את השיניים למקומן הנכון, כפי שנקבע בתוכנית הטיפול, ללא קוביות, ללא ברזלים וללא חוטי מתכת. הפלטות השקופות ניתנות להסרה ומאפשרות אכילה נוחה ושמירה יעילה על היגיינת הפה. 

החיסרון העיקרי בשיטה זו הוא הצורך בשיתוף פעולה ומשמעת עצמית של המטופל, החייב להרכיב את הפלטות במרבית שעות היום, להחליף פלטות על פי תוכנית הטיפול, להסיר את הפלטות לפני האכילה ועוד.

טיפול מסוג זה הינו יקר יותר והוא מתאים בדרך כלל למבוגרים.

 משך הטיפול הממוצע – 24 חודשים עלות ממוצעת – 20,000 שח.

 יישור שיניים פנימי – על בסיס סמכים לינגואלים.
שיטת טיפול זו דומה עקרונית לשיטת הטיפול המקובלת באמצעות סמכים (קוביות) וחוטים אורתודנטים, אולם בשיטה זו הסמכים מיוצרים לכל מטופל בהתאם למבנה השיניים,  מודבקים בחלק הפנימי של השיניים (המשטח אשר פונה לכיוון הלשון) ואין הם נראים מבחוץ.  שיטת טיפול זו מתאימה למטופלים המעוניינים להקטין את הפגיעה האסתטית בזמן הטיפול.

שיטת טיפול זו יעילה מאוד, בלתי נראית חיצונית ונוחה מבחינת הרגשת המטופל. עם זאת כי היא מחייבת תקופת הסתגלות של כשבועיים בהם המטופל מתרגל לנוכחות הסמכים בפה. יש לציין כי הטכנולוגיה העכשווית מאפשרת ייצור קוביות דקות מאוד אשר מקטינות את הנוכחות בחלל הפה, מצמצמות מאוד את ההפרעה בדיבור ואת תחושת אי הנוחות.
עם זאת, השמירה על היגיינת הפה בעייתית יותר, ומחייבת תשומת לב, זמן והקפדה על נושא זה.

שיטת טיפול זו מחייבת ידע נרחב, ומיומנות גבוהה הן בזמן תכנון הטיפול והן במהלכו, עד להשגת התוצאה המצופה. בנוסף, הטיפול מחייב פגישות ארוכות יותר ולאורך זמן רב יותר. מטבע הדברים שיטת טיפול זו יקרה יותר מהשיטות האחרות שהוזכרו לעיל.

משך הטיפול הממוצע – 36 חודשים עלות ממוצעת – 30,000 שח.

 לפני סיום, בקשה קטנה. אל תתפסו אותי במילה.
אדגיש שוב ושוב…ואומר שכל מקרה לגופו ושאי אפשר לקבוע מחיר בלי לראות את המטופל, לקבוע תוכנית טיפול וכדומה. ובכל זאת כדי שתדעו לפני מה אתם עומדים, הבאתי כאן את שיטות הטיפול העיקריות, עלותן ומשכן.

*המידע מוגש כשירות לציבור ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.

 

נהניתם מהמאמר? שתפו עם חבריכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מפעם לפעם אני מפרסם מאמרים על חידושים בעולם האורתודנטיה.

רוצה שאעדכן אותך כאשר אפרסם מאמר חדש? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי.