טיפול קצר למבוגרים שעברו יישור שיניים.

בין אם עשיתם יישור שיניים בעבר ובין אם לא, חשוב שתדעו שלשיניים יש מנגנון תנועה ביולוגי והוא פעיל כל הזמן.
כחלק מתהליכי התבגרות טבעיים של גוף האדם בכלל ושל אזור הפנים בפרט, מתרחשת תנועה של השיניים במטרה לפצות על שינויים בעצמות הפנים שלנו ושאר הרקמות הרכות כגון (שרירי הפנים והלשון) ולייצר שיווי משקל בחלל הפה.
לא אכנס לכל הפרטים, רק אציין שבשורה התחתונה השינויים הללו מביאים לכך שבמהלך שנות העשרים המאוחרות ובשנות השלושים לחיינו, רובנו נראה הצטופפות של השיניים הקדמיות התחתונות וזה לא נעים.
מי מכם שעבר תהליך של יישור שיניים ולא הקפיד לעקוב אחר הוראות התחזוקה שניתנו לו ע"י האורתודונט שטיפל בו או אם זכיתם והתבגרתם עם שיניים ישרות (כמו תירס) שעכשיו צפוף להן והן "עקומות".
דעו לכם שטיפול יישור שיניים הוא בלתי נמנע.
מחד, ככל שתדחו את הטיפול יגרמו נזקים ברקמת האחיזה של השן, דלקות חניכיים בדרגות שונות, אשר יכולות להוביל להאצת קצב הצטופפות השניים ואף לאובדן שיניים. מאידך, ככל שתקדימו לטפל, כך משך הטיפול יהיה קצר יותר ואפשרויות הטיפול יהיו פשוטות יותר.
ככל שתהליך הצטופפות השיניים נלמד ונחקר, פותחו מכשירים ליישור שיניים אשר עונים על אורח החיים התובעני של אנשים בוגרים בימינו, ואשר לא יכולים או לא מוכנים לעבור טיפול יישור שיניים עם סמכים ממתכת ("קוביות") כמו בני הנוער.
המכשירים הללו מיועדים בדיוק לאנשים שאסתטיקה ונראות משמעותיים עבורם. מדובר על שימוש בטכנולוגיה מתקדמת המבוססת על שימוש בסדים שקופים או יישור שיניים פנימי וצוברת תאוצה בעשור האחרון. המאפיין הבולט של המכשירים הללו הוא אסתטי, המכשירים נסתרים/ שקופים ומאפשרים תכנון טיפול וביצוע בדיוק מרבי. 
למען הסר ספק אציין שניתן לבצע בהצלחה קשת רחבה של טיפולים עם המכשור הנסתר או השקוף כולל מקרים מורכבים, קל וחומר, מקרים פשוטים.

השורה התחתונה?! קיים פתרון קל זמין ונוח, אל תדחו!

למידע נוסף אתם מוזמנים להצטרף לקהילת העוקבים שלי בפייסבוק או להירשם מטה ולקבל עדכונים שוטפים.

*המידע מוגש כשירות לציבור ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.

נהניתם מהמאמר? שתפו עם חבריכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מפעם לפעם אני מפרסם מאמרים על חידושים בעולם האורתודנטיה.

רוצה שאעדכן אותך כאשר אפרסם מאמר חדש? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי.