שאלות ותשובות

הנה כמה שאלות נפוצות..

אין מניעה לבצע טיפול יישור שיניים במהלך תקופת ההריון בתנאי שרמת השמירה על ניקיון הפה והשיניים היא גבוהה ושאין מחלת חניכיים פעילה.

קיימות מס' סיבות לביצוע הרמת מנשך כחלק מטיפול יישור שיניים וכן מס' דרכים לבצע את הפרוצדורה.
בד"כ משמשת לתקופת הטיפול האורתודונטי בלבד ומוסרת בסיומו.
בלתי אפשרי להתייחס נקודתית, אני מציע שתתיעצי עם הרופא המטפל.

בהחלט ניתן לבצע טיפול יישור שיניים תוך התחשבות בעמדת השתלים אשר לא ניתנת לשינוי.
חשוב לדעת שיתכן שבמהלך טיפול יישור השיניים ואו בסיומו יהיה צורך להחליף כתר אחד או יותר.

קיימים מס' מכשירים המאפשרים ביצוע טיפולי יישור שניים ברמות צפיפות שונות. כל אחד מהמכשירים יכול להתאים לפתרון הבעיה הספציפית שלך. מכשור סטנדרטי מתכתי ששמו המקצועי הוא סמכים וידוע יותר בכינויו "ברזלים, גשר", וכו'. המכשיר השני הוא גשר מתכתי פנימי ונסתר והמכשיר השלישי הוא סד שקוף.
מוזמנים לקרא מאמר שלי בנושא.

חריקת שיניים הינה תופעה שכיחה בזמננו, אין מניעה לביצוע טיפול יישור שיניים בקרב אנשים אשר חורקים שיניים. הטיפול המקובל בחריקת שיניים הנו באמצעות סד לילה. קיימים מס' מחקרים אשר הראו שטיפול אורתודונטי מדמה בחלקו את תפקידי סד הלילה

 

טווח זמן קצר מאוד, הפיתרון היחיד שיכול לענות לדרישות הינו טיפול יישור שיניים באמצעות מיכשור פנימי נסתר. הטיפול יארך ככל הנראה יותר משלושה חודשים, אך מכיוון שהוא ניסתר זה חסר חשיבות. היתרון הנוסף הוא שניתן להתחילו באופן מיידי ולהספיק לקבל תוצאות משמעותיות בתוך שלושת חודשי הטיפול הראשונים.

טווח הגילאים בהם מומלץ להגיע לייעוץ ראשון אצל מומחה ליישור שיניים הנו 7-8 שנים.
בגילאים אלו ניתן לאתר ליקויים אשר דורשים התערבות מוקדמת.
אני מזמין אותך לקרוא מאמר שלי בנושא

רגישות בשיניים בכלל ובמהלך טיפול יישור שיניים הינן תופעות שכיחות וחולפות. הרגישות מופיעה ברמות שונות בקרב מתרפאים שונים ללא קשר לסוג המכשיר באמצעותו מתבצע הטיפול האורתודונטי.
טיפול יישור שיניים במבוגר צריך להתבצע בליווי והנחיות של רופא מומחה למחלות חניכיים.
כל זמן שהטיפול ותנועות השיניים בוצעו באופן מבוקר, והיגיינת הפה והשיניים נשמרת, הרגישות, אם תופיע, תחלוף תוך מס' שבועות לאחר סיום הטיפול.

במהלך טיפול יישור שיניים מתבצעות תנועות שיניים במישורים שונים. תנועות אלה יכולות להוביל בין היתר לפתיחת רווחים בין השיניים, כפי שאתה מתאר.
בתכנון מוקדם קפדני ניתן לחזות תנועות צפויות ואף לנסות למנוע אותן אך לא בכל מצב זה אפשרי.
ממליץ לפנות למומחה באורתודונטיה אשר מטפל בך ולהתייעץ איתו

רווח בין שתי השיניים המרכזיות העליונות, ניתן לסגור באמצעות טיפול אורתודונטי.
משך הטיפול תלוי במספר גורמים שמחייבים בדיקה מוקדמת. טיפול יישור השיניים יכול להיות עם סמכים מתכתיים או עם סדים שקופים או עם מכשור נסתר לחלוטין.